Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły - Transport i Spedycja

Transport i Spedycja

Służba Celna: Innowacje w służbie przedsiębiorcy

Z jakich udogodnień mogą korzystać przedsiębiorcy podczas odprawy celnej i jaki jest pomysł Służby Celnej na rozładowanie korków na granicy opowiada nam Piotr Daniel, Dyrektor Departamentu Służby Celnej w ministerstwie finansów w drugiej części obszernego wywiadu, którego udzielił nam na początku lipca 2014 roku.
więcej

Świadectwo AEO: Mniej kontroli, ominięcie kolejek i wiarygodność

O tym dlaczego warto ubiegać się o świadectwo AEO, jakie firmy mogą je uzyskać i dlaczego Niemcy mają dziś 9 razy więcej certyfikatów niż Polacy opowiada nam Piotr Daniel, Dyrektorem Departamentu Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, w pierwszej części obszernego wywiadu, którego udzielił nam na początku lipca 2014 roku.
więcej

Sobota z Jerzym Dudkiem i wyścigami samochodowymi – rozmowa z Arturem Olejniczakiem

– Dzięki wygranej w Państwa konkursie miałem niepowtarzalną możliwość poznać osobiście ikonę polskiego futbolu. Mogłem z bliska obserwować zmagania wybitnego sportowca z jego nową pasją oraz wyzwaniem, jakie przed sobą postawił – mówi Artur Olejniczak zwycięzca pierwszego konkursu na naszym portalu, który w sobotę 14 czerwca miał okazję spotkać się z Jerzym Dudkiem.
więcej

Jaki jest polski przewoźnik?

Opinie o polskich przewoźnikach są skrajne – jedni krytykują ich, jako niemających pojęcia o robieniu biznesu, inni chwalą, jako świetnie radzących sobie na europejskim rynku. Gdzie w tym wszystkim jest prawda? Porzućmy emocje i przyjrzyjmy się liczbom, które można znaleźć w nowym raporcie „Logistyka w Polsce”.
więcej

Na co powinni uważać polscy przewoźnicy na Wschodzie

Media od jakiegoś czasu żyją konfliktem rosyjsko-ukraińskim na Wschodzie. Szeroko dyskutuje się o tym, jak wpłynie on na polskich rolników czy przetwórców. Nie wszyscy dostrzegają jednak, że ma ona wpływ także na działalność polskiego TSL. Poniżej praktyczny przewodnik po zagrożeniach, na które powinni uważać przedsiębiorcy z tej branży.
więcej

Przygotuj swój łańcuch dostaw na wahania sezonowe

Problemy i niepowodzenia z zapewnieniem efektywności pracy, wymaganej przestrzeni magazynowej i godnych zaufania przewoźników na sezonowe wzrosty mogą wywołać bardzo negatywny wpływ na Twój łańcuch dostaw.
więcej

Transport multimodalny dla entuzjastów i maruderów

Transport multimodalny to jeden z kluczowych tematów ostatniej konferencji Multimodal Europe 2014. Nasz przedstawiciel postanowił sprawdzić, czy multimodal to szansa czy niepotrzebna moda, wysłuchał prelegentów i podsumował. Sprawdźcie.
więcej

Kwiecień 2014 pod znakiem transportu

Expo Silesia zaprasza na kolejną edycję Targów Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO, oraz Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, które odbędą się w Sosnowcu, w dniach 15-16 kwietnia 2014 roku.
więcej

Jak zwiększyć swoje stawki?

To pytanie spędza sen z powiek wielu operatorom transportowym. Wbrew pozorom, klienci nie są już zainteresowani jedynie ceną. Obecnie najważniejszy jest dla nich przeważnie stosunek jakości do ceny. Jeśli ktoś uważa transport za usługę, która w każdym przypadku jest taka sama i traktuje ją jak towar, wówczas naturalne jest to, że poszukuje on najtańszej oferty. W praktyce jednak nie jest to już tak popularne, a klientów interesuje raczej oferta najatrakcyjniejsza cenowo. Dla przewoźników celem powinno być zatem odróżnienie swojej usługi i jakość od konkurencji, a potem zaproponowanie za nie odpowiedniej ceny. Oto kilka przydatnych rad, jak to zrobić.
więcej

Opakowania – niekończąca się wojna pomiędzy logistyką, marketingiem i produkcją, w której i tak wygrać musi logistyka…

Opakowania są punktem wyjścia, od którego zaczyna się pomysł na dystrybucję towarów. To one determinują wszystkie procesy w całym ogniwie dostaw. Są postrzegane i rozpatrywane z kilku punktów widzenia, których przedstawiciele utrzymują, że to ich cele pozostają najważniejsze. Sprawdź, jak rozwiązać wieczną wojnę pomiędzy logistykami, marketingowcami a produkcją, w której i tak wygrać musi logistyka.
więcej
Strona 1 z 3

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

W ciągu całego 2013 r zarejestrowano 21 100 nowych pojazdów użytkowych o DMC >3,5t. Wzrost skumulowanych wyników od początku roku wyniósł 19,2%. Wyniki te są wyższe niż w okresie przed kryzysem 2008/2009!

 

Źródło: Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnegoczytaj więcej

Partnerzy