Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły - Rozwiązania logistyczne dla firm

Rozwiązania logistyczne dla firm

O mniej oczywistych powodach outsourcingu...

Dlaczego firmy outsource'uja? Poznaj mniej oczywiste powody!
więcej

Dlaczego firmy przenoszą procesy biznesowe do Polski?

W ciągu 11 lat biznes outsourcingowy w Polsce wzrósł od zera do obecnego zatrudnienia, czyli około 120.000 osób. Więcej ludzi jest obecnie zatrudnionych w outsourcingu niż w kopalniach.
więcej

Logistyczne make or buy

Firmy niejednokrotnie stają przed pytaniem „make or buy” zastanawiając się czy powinny wykonywać daną czynność wewnątrz przedsiębiorstwa czy skorzystać z usług podwykonawcy.
więcej

Przegląd najistotniejszych informacji prawnych

Czy za odpoczynek w kabinie należy się ryczałt? Dlaczego będzie trudniej utracić licencję transportową? Jakie są paradoksy w przepisach dotyczących przejazdów pojazdami ponadnormatywnymi? Jak legalnie zatrudnić kierowcę z Ukrainy? Odpowiedzi na te pytania udzielą Państwu poniższe publikacje.
więcej

Pięć przepisów na więcej efektywności w logistyce Twojej firmy

Jeśli Twój przewoźnik nie jest w stanie pracować na optymalnym poziomie efektywności, zazwyczaj podnosi ceny usług dla Twojej firmy. A kiedy partner nie zaspokaja Twoich oczekiwań standaryzacja procesów logistycznych jest trudna. Procesów, które obecnie zmniejszą Twoją wydajność oraz obniżają poziom określonych celów firmy. Dodaj wydłużony przez chaos czas pracy Twoich pracowników do kosztów powstałych z sub-optymalnych rozwiązań logistycznych, a otrzymasz ocenę stanu większości działów logistycznych w firmach.
więcej

Współpraca w łańcuchach dostaw – szansa czy konieczność?

W związku z faktem, że rynek staje się coraz bardziej nasycony, ceny materiałów i energii ciągle rosną a dodatkowy kapitał nigdy nie jest łatwy do pozyskania, współpraca w łańcuchach dostaw może być postrzegana jako przymus. Na zachodzie mówi się, że relacje w łańcuchach dostaw oznaczają znacznie więcej niż efektywność kosztowa i ekonomiczne możliwości. Może zatem współpraca nie jest koniecznością a szansą na szybki rozwój przedsiębiorstwa?
więcej

Cztery kroki do idealnej dystrybucji

Co pozwala pewnym firmom świadczyć najlepszej klasy dystrybucję, podczas gdy pozostałe prezentują średni poziom bądź nawet upadają?
więcej

Kongres Logistyczny Logistics 2014

W dniach 14-16 maja br. odbędzie się w Poznaniu kolejny Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2014. Będzie to już dwunasta edycja kongresu, organizowanego w dwuletnim cyklu od niemal 25 lat. Kongres gromadzi zawsze liczne rzesze logistyków – praktyków, jak również przedstawicieli ośrodków naukowych. Rosnąca systematycznie liczba uczestników sprawiła, że polski Kongres stał się drugim co do wielkości wydarzeniem logistycznym w Europie. W ostatnim Kongresie wzięło udział blisko 800 osób.
więcej

Ekologia i redukcja kosztów idą w parze

Na ekologię spojrzeć można nie tyle pod względem zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko, co ze względu na aspekt finansowy. Każdy chce być proekologiczny. I słusznie. Z oczywistych powodów. Warto jednak zauważyć, że cele ekologiczne mogą bardzo precyzyjnie pokrywać się z celami finansowo-ekonomicznymi. Jeśli spojrzymy na jeden i drugi jako na eliminację marnotrawstwa, doprowadzimy nie tylko do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, ale również do redukcji kosztów.
więcej

Przegląd najważniejszych informacji prawnych

Co grozi za brak dokumentowania aktywności u kierowcy? Jaki jest zakres odpowiedzialności za naruszenie norm rozporządzenia 561/2006 WE? Co to są godziny nadliczbowe średniotygodniowe oraz jak je liczyć? A także w jakich sytuacjach kierowca może bez szkolenia okresowe lub kwalifikacji wstępnej prowadzić pojazd? Odpowiedzi na te pytania dostarczą Państwu poniższe publikacje.
więcej
Strona 2 z 3

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

Jerzy Dudek radzi jak poprawić stan piłki nożnej!



czytaj więcej

Partnerzy