Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły - Rozwiązania logistyczne dla firm

Rozwiązania logistyczne dla firm

Takt-Time, czyli jak zarządzać przepływem

Co jest ważniejsze w przedsiębiorstwie – zarządzanie wynikiem czy zarządzanie przepływem? John Stepan w swoim najnowszym tekście tłumaczy, dlaczego nastawienie na efekt końcowy może nie być wystarczające do jego realizacji.
więcej

Kaizen – od drobnego usprawnienia do satysfakcji z pracy

O co chodzi w modnym ostatnio w naszym kraju japońskim pojęciu Kaizen? Wbrew pozorom nie tylko o podniesienie efektywności w przedsiębiorstwie. Śmiało można powiedzieć, że gra toczy się o satysfakcję pracowników z tego, co robią, ich rozwój i poczucie, że nie są tylko trybikiem w wielkiej maszynie, a ich praca ma sens.
więcej

Jeden obraz = 1000 słów: „Muda” i „destrukcja wartości” – jak optymalizować procesy logistyczne

Dużo pisałem ostatnio o tym, że w naszych procesach kryje się często marnotrawstwo, którego nie widać na pierwszy rzut oka, a które w efekcie przynosi destrukcje wartości. W ostatnim tekście wskazałem główne zasady, którymi należy się kierować, aby wyeliminować to, co nazywamy „mudą”. Dziś rozwinę je na przykładzie.
więcej

Przegląd najważniejszych informacji prawnych

Czy Uchwała SN jest korzystna dla przewoźników, czy może sędziowie SN popełnili bład? Czy ogromne roszczenia kierowców spowodują masowe likwidacje firm transportowych? Wszystkie niezbędne informacje na temat ryczałtów za noclegi dla kierowców w kontekście Uchwały Siedmiu Sędziów SN, znajdziecie państwo w poniższych publikacjach.
więcej

Jak znaleźć w procesach to, co nie przynosi wartości

Stosunkowo łatwo jest wyeliminować „mudę”, którą widać, na przykład tę obecną w nieefektywnym wykorzystaniu zasobów. Zdecydowanie większy problem stanowią jednak niewidoczne na pierwszy rzut oka niezoptymalizowane procesy. Jak ich szukać?
więcej

Muda do kwadratu – na przykładzie zakupu mieszkania

– W kanonie „Lean” jest pojęcie, które nazywa się „muda” (pisane po japońsku jako: 無駄). Tłumaczy się je często jako „marnotrawstwo”, ale to uproszczenie, bo „muda” tak naprawdę oznacza „wykonanie czynności, które nie dodają wartości”. Ostatnio miałem tego mocny przykład – pisze John Stepan w swoim nowym tekście.
więcej

Logistyka dystrybucji w branży FMCG – transport

Dystrybucja nie powinna kojarzyć się tylko z dostawami towarów do Klienta. Transport, czyli ostatnie ogniwo łączące cały łańcuch logistyczny, stanowi jednak wdzięczne pole do działań optymalizacyjnych. Tomasz Barta, ekspert z dziedziny logistyki z ponad 15-letnim doświadczeniem, pisze o wyzwaniach, z jakimi muszą radzić sobie na tym polu przedsiębiorstwa z branży FMCG.
więcej

Majowy przegląd najistotniejszych informacji prawnych

Jaki jest zakres kontroli na gruncie rozporządzenia 561/2006 WE? Czy kary z tytuły ATP są nielegalnie nakładane? Co z umową AETR w polskim systemie prawnym? Jakie są konsekwencje zmian w ustawie VAT? Na te pytania odpowiedzi udzielą Państwu poniższe publikacje. Zapraszamy także do zapoznania się z wywiadem z Panem inż. Jarosławem Kędziorem, Prezesem Akademii Mocowania.
więcej

Czy warto pracować w outsourcingu?

Jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu najbliższych 5-10 lat zacznie znacząco spadać liczba osób zatrudnionych w outsourcingu. John Stepan w ostatniej części swojego artykułu odpowiada na pytanie o to, czy warto jest jeszcze podejmować pracę w tej branży.
więcej

Outsourcing – przejściowa moda czy źródło przewag konkurencyjnych na lata?

Przeczytaj kolejną część artykułu Johna Stephana, w którym pokazuje on dalsze przyczyny rozwoju outsourcingu w naszym kraju i odpowiada na pytanie o trwałość tego trendu.
więcej
Strona 1 z 3

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

 

Kobiety rzadziej powodują wypadki – średnio co 6,7 mln przejechanych kilometrów, podczas gdy mężczyźni już co 4,7 mln km

 

wg Centrum Bezpieczeństwa Ruchu drogowegoczytaj więcej

Partnerzy