Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły - Nowe technologie w logistyce

Nowe technologie w logistyce

Kod kreskowy ma już 40 lat. Czy nadszedł czas, by czymś go zastąpić?

Szacuje się, że kody kreskowe przetwarzane są około 5 mld razy dziennie. Na czym polega niezwykłość ułożonych w niezrozumiałym dla większości śmiertelników porządku czarnych pasków i czy możemy spodziewać się, że wkrótce zostaną zastąpione nowszą technologią?
więcej

Czym się różni paleta EPAL od EUR?

Jeszcze rok temu sytuacja na rynku palet była stosunkowo prosta. European Pallet Association (EPAL) udzielał przedsiębiorcom licencji, na których podstawie produkowali oni palety typu EUR. Dzisiaj na rynku funkcjonują równolegle palety EUR i EPAL. Dlaczego tak się dzieje i na czym polega różnica między nimi?
więcej

Jak wybrać odpowiednią paletę?

Drewno nadal pozostaje najbardziej powszechnym materiałem do tworzenia palet. Jednak w około 5% przesyłek paletowych używa się już palet plastikowych. Czy to najwyższy czas na zmianę materiału? Poniżej krótki poradnik o tym, jak wybrać odpowiednią paletę.
więcej

Bezpłatna konferencja - IT Logistic Tech, już 28 maja 2014r. w Warszawie

Wydarzenie IT Logistic Tech, to najlepsza okazja do zgłębienia wiedzy o nowościach w branży IT.
Tematyka wydarzenia skoncentruje się na obecnych oraz przyszłych trendach rozwiązań IT dla branży TSL. Natomiast głównym celem spotkania, będzie identyfikacja wyzwań logistycznych, biorąc pod uwagę rozwój technologii informatycznych.
więcej

Już czas wdrożyć TMS

Z badań wynika, że Transportation Management Systems (TMS) wdrożony został jedynie w 37% firm, podczas gdy szeroko znane są liczne jego zalety. Sprawdźmy, z czego wynika niewielki odsetek oraz dlaczego firmy, które nieumiejętnie lub wcale nie korzystają z tego systemu tracą podwójnie - na oszczędnościach kosztów i wzroście wydajności.
więcej

System IT – konieczność czy moda?

Większości z nas niewyobrażalne wydaje się, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było zarządzać firmą transportowo-spedycyjną nie tylko bez specjalnego systemu IT, ale nawet bez komputera. A może i dziś byłoby to możliwe, tylko po prostu przyzwyczailiśmy się już do nowoczesnej techniki? Poniżej dwa punkty widzenia – entuzjasty nowoczesnych rozwiązań i sceptyka.
więcej

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

Na jednego mieszkańca polskiej stolicy przypada 1,6 metra kwadratowego magazynu. W Moskwie współczynnik ten jest czterokrotnie niższy, a w Paryżu ponad trzykrotnie wyższy.czytaj więcej

Partnerzy