Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły - Branża TSL

Branża TSL

Przegląd najważniejszych informacji prawnych - wrzesień 2014

We wrześniowym zestawieniu Jazdaprawna.pl zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacjami odpowiadającymi na pytania: Czy wykonywanie transportu osób zawsze wymaga uzyskania licencji? Dlaczego Uchwała Siedmiu Sędziów SN i jej uzasadnienie są korzystne dla przedsiębiorców? „Realny charakter” ryczałtu za nocleg jako silny argument procesowy – prezentacja skutecznej linii obrony na okoliczność roszczeń z tytułu ryczałtów za nocleg. W tym zestawieniu także o tym, jak wykonać ewidencję czasu pracy kierowcy na nowych zasadach.
więcej

Przegląd najważniejszych informacji prawnych - sierpień 2014

W sierpniowym zestawieniu najciekawszych artykułów portalu Jazdaprawna.pl polecemy publikację poświęconą idealnej umowie na zatrudnienie kierowców. W poniższych publikacjach znajdą Państwo ponadto odpowiedzieć na pytanie: „Z jaką datą nie wolno wystawiać zaświadczenia działalności kierowcy” oraz „Kiedy kierowca wpisuje symbole kraju w tachografie cyfrowym”? Zapraszamy także do zapoznania się z uzasadnieniem Sądu Najwyższego do Uchwały Siedmiu Sędziów z 12 czerwca 2014 r.
więcej

Służba Celna: odprawa celna musi być konkurencyjna

Dlaczego Służba celna musi się modernizować i czego nauczyli się jej funkcjonariusze podczas Euro 2012 opowiada nam Piotr Daniel, Dyrektor Departamentu Służby Celnej w ministerstwie finansów w trzeciej i ostatniej części obszernego wywiadu, którego udzielił nam na początku lipca 2014 roku.
więcej

KEP – ryzyko bankructwa w najdynamiczniej rozwijającej się części branży TSL

W czasie, gdy wszyscy narzekają na kryzys gospodarczy sektor KEP (usługi kurierskie, ekspresowe i pocztowe) notuje od 2010 roku dwucyfrową dynamikę wzrostu. Jaki jest rynek, na którym mimo ciągłego wzrostu, wielu przedsiębiorstwom zagląda w oczy widmo bankructwa?
więcej

Przegląd najistotniejszych informacji prawnych czerwca

Jakie są kierunki rozwoju tachografów cyfrowych? Czy legalny podjazd pod załadunek w trakcie odpoczynku jest możliwy? Jakie źródła prawa pracy wpływają na normy pracy kierowców? Zapraszamy także do zapoznania się z publikacją przedstawiającą schematy zastosowania funkcji OUT w wybranych tachografach cyfrowych.
więcej

Prognozy uczestników "Logistics 2014" dla branży TSL - wideo

– Na razie prognozy są optymistyczne – odpowiadali zgodnie prawie wszyscy uczestnicy Polskiego Kongresu Logistycznego „Logistics 2014” zapytani przez Przesyłki Paletowe o swe przewidywania dla logistyki na najbliższy czas. A szczegóły? Tu już zdania były podzielone. Zresztą, zobaczcie sami!
więcej

E-commerce: czego powinna się obawiać branża TSL

Udział e-commerce w brytyjskim PKB wynosi obecnie 12%. Polskie Ministerstwo Gospodarki szacuje, że do 2020 podobnie będzie i w naszym kraju. Firmy TSL już zacierają ręce na wzrost obrotów. Handel internetowy może jednak wywrócić branżę do góry nogami. Czego w e-commerce powinni obawiać się logistycy?
więcej

Czerwcowy przegląd najistotniejszych informacji prawnych

Jak należy wykonać ewidencję czasu pracy kierowcy na nowych zasadach? W jaki sposób wyjść z kontroli bez nałożenia kary? Jakie są zasady odbioru odpoczynku tygodniowego? Co nowego w nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym? Odpowiedzi na te pytania dostarczą Państwu poniższe publikacje. Zapraszamy także do zapoznania się z publikacją wyjaśniającą rolę i skutki zastosowania „urlopówek”.
więcej

Pozycjonowanie, czyli jak porównywać się z konkurencją

– Ostatnio pewna firma zwróciła się do mnie z prośbą o stworzenie tabeli, pokazującej ich pozycję na tle konkurencji. Zacząłem ją tworzyć i nagle pomyślałem, że przecież to wszystko robimy „od odwrotnej strony”. – pisze John Stepan w swoim najnowszym artykule. Jak skutecznie ocenić, gdzie w odniesieniu do konkurencji znajduje się nasza firma?
więcej

Logistics 2014 okiem Przesyłek Paletowych - wideorelacja

Za nami Polski Kongres Logistyczny „Logistics 2014”. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć naszego portalu. W materiale wideo, który przygotowaliśmy, o kongresie opowiadają jego organizatorzy i uczestnicy.
więcej
Strona 1 z 2

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

W ciągu całego 2013 r zarejestrowano 21 100 nowych pojazdów użytkowych o DMC >3,5t. Wzrost skumulowanych wyników od początku roku wyniósł 19,2%. Wyniki te są wyższe niż w okresie przed kryzysem 2008/2009!

 

Źródło: Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego



czytaj więcej

Partnerzy