Jesteś tutaj: Strona główna / Branża TSL / Przegląd najważniejszych informacji prawnych - sierpień 2014

Przegląd najważniejszych informacji prawnych - sierpień 2014

W sierpniowym zestawieniu najciekawszych artykułów portalu Jazdaprawna.pl polecemy publikację poświęconą idealnej umowie na zatrudnienie kierowców. W poniższych publikacjach znajdą Państwo ponadto odpowiedzieć na pytanie: „Z jaką datą nie wolno wystawiać zaświadczenia działalności kierowcy” oraz „Kiedy kierowca wpisuje symbole kraju w tachografie cyfrowym”? Zapraszamy także do zapoznania się z uzasadnieniem Sądu Najwyższego do Uchwały Siedmiu Sędziów z 12 czerwca 2014 r.

Ryczałt za nocleg należy się jedynie za realnie poniesione koszty!!!

Uzasadnienie Sądu Najwyższego do Uchwały Siedmiu Sędziów z 12 czerwca 2014 r. jednoznacznie podzieliło stanowisko Kancelarii Prawnej Viggen sp.j., która jako jedyna w kraju od samego początku podkreślała, iż niniejsza uchwała jest korzystna dla przedsiębiorców, a ryczałt należy się kierowcom jedynie od realnie poniesionych kosztów.

Czytaj więcej...

 

Idealna umowa na zatrudnienie kierowców

Jest to niezwykła umowa na zatrudnienie kierowców, która powinna być zastosowana w każdej firmie i przynieść dużo korzyści. Jak Państwo wiedzą od połowy 2013 roku polska ustawa o czasie pracy kierowców w rozdziale 3a, wprost (expressis verbis) przewiduje możliwość zatrudniania kierowców na podstawie umów cywilnoprawnych. 

Czytaj więcej...

 

Z jaką datą nie wolno wystawić zaświadczenia działalności kierowcy?

Należy zaznaczyć, że „zaświadczenia o działalności kierowców” stanowiące załącznik do rozporządzenia 561/2006 WE mogą być wystawiane wyłącznie po odbiorze odpoczynku. Tak więc przewoźnicy oraz kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę, aby data wystawienia zaświadczenia wpisana w pozycji nr 20 nie była wcześniejsza niż data wpisana w pozycji nr 13 w zw. z pkt: 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21.

Czytaj więcej...

 

Kiedy kierowca wpisuje symbole kraju w tachografie cyfrowym?

Kierowcy bardzo często mają wątpliwość kiedy w tachografie cyfrowym powinni wpisać symbole krajów? Należy pamiętać, że kierowca wprowadza w tachografie symbole państw, w których rozpoczyna i kończy dzienny okres pracy.

Czytaj więcej...

 

 

Viggen logo

Kancelaria prawna Viggen Sp.J. - Wydawca portalu Jazdaprawna.pl

Jerzy Dudek

Czy wiesz że:

26 czerwca 1974 roku w supermarkecie Marsh w niewielkim miasteczku Troy w stanie Ohio zeskanowano pierwszy kod kreskowy. Znajdował się on na kosztującej 67 centów gumie do żucia Wrigley.czytaj więcej

Partnerzy

  • Rozwiązania logistyczne dla firm
  • Nowe technologie w logistyce
  • Transport i Spedycja
  • Case Studies